لوگو اسدی پت

سگ خانگی کوچک

سگ خانگی کوچک
پت شاپ اسدی
آرش اسدی

مدیریت فروشگاه اسدی پت

واردات مستقیم، خرید و فروش انواع نژادهای اصیل سگ و گربه

ارسال زمینی و هوایی انواع نژادهای اصیل سگ و گربه به تمامی نقاط ایران و خارج از کشور

آنچه می خوانید

مقالات مرتبط

سگ خانگی کوچک
آنچه می خوانید

سگ خانگی کوچک

با گسترش شهرنشینی و کوچکتر شدن فضای خانه ها، برای بسیاری از دوستداران حیوانات نگهداری و سرپرستی از آنها مشکل به نظر می رسید و امکان نگهداری سگ هایی با جثه بزرگ در فضای کوچک منزل، عملا” غیرممکن شد. در این بین سگ های کوچک جایگاه خود را در میان خانواده ها به خوبی باز کردند. زیرا این موجودات دوست داشتنی کوچک، فضای کمی را اشغال می کنند و از طرفی برای جنب و جوش و فعالیت نیازمند فضای زیادی نیستند.

سگ خانگی کوچک می تواند به عنوان همراهی وفادار، جذاب و بازیگوش جو خانه را سرشار از شادی و نشاط نماید. این کوچولوهای دوست داشتنی، با حرکات جالب و سرگرم کننده و ابراز محبت به اعضاء خانواده، در اکثر خانه ها بسیار محبوب شده اند.

ما انواع سگ های خانگی کوچک را به تناسب شرایط و انتظارات مورد نظر شما، معرفی نموده و در صورت تمایل به خرید در اختیار متقاضیان گرامی قرار می دهیم.

سگ خانگی

سگ ها در انواع و نژادهای گوناگونی وجود دارند که هریک دارای خصلت ها و خلق و خوی خاصی می باشد. به طور مثال سگ هایی با جثه های بزرگ و قوی، حساس به غریبه ها و سرعت عمل در تعقیب، جهت مراقبت و نگهبانی از اماکن مختلف نگهداری می شوند. در عین حال سگ های کوچک با ظاهری جذاب و دوست داشتنی جهت همراهی با اعضاء خانواده و ایجاد فضایی شاد و بانشاط در منزل نگهداری می شوند.

به دلیل نیاز سگ ها برای فعالیت و جنب و جوش، پارس کردن آنها در زمان های مختلف، اغلب افراد ترجیح می دهند سگ های کوچک و کم سر و صداتر را برای فضای محدود خانه انتخاب نمایند. اکثر سگ های خانگی با سایزهای کوچک، فضای کمتری جهت فعالیت و جنب و جوش نیاز دارند.

بعضی سگ های خانگی کوچک آموزش پذیر، سر و صدای بسیار کمتری تولید می کنند که همین نکته صاحبان سگ ها را برای نگهداری آنها در خانه و جلوگیری از مزاحمت برای همسایه ها مجاب می سازد.

انواع سگ خانگی کوچک

سگ های خانگی کوچک انواع و نژادهای متنوعی دارند. بعضی دارای موهای بلند و بعضی دارای موهای کوتاه هستند. برخی از سگ های کوچک خانگی با کودکان رفتار دوستانه ای دارند، اما بعضی نژادها نیز توانایی ایجاد ارتباط صمیمانه با کودکان را ندارند.

بعضی از نژادهای سگ کوچک خانگی سر و صدای کمتری نسبت به سایر نژادها دارند. بنابراین برای انتخاب کیس مناسب باید با ویژگیهای انواع سگ های خانگی آشنایی داشته باشید تا مورد مناسب را بیابید.

از جمله نژادهای سگ کوچک خانگی و خصوصیات آنها می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:

سگ خانگی شیتزو

نژاد شیتزو بسیار اجتماعی و دارای خلق و خوی آرام و مهربانی است، با کودکان نیز رفتار دوستانه ای دارد. به همین علت در بین سگ های کوچک خانگی جزء محبوب ترین نژادها محسوب می شود.

چی هوا هوا

سگ خانگی چی هوا هوا بسیار کوچک و دوست داشتنی است. نژاد چی هوا هوا به صاحب خود وابسته است و همواره و هر جا او را همراهی می کند.

سگ خانگی پودل

پودل ها سگ های کوچک خانگی جذاب و پرطرفداری هستند. هوش زیادی دارند و به همین علت قابلیت یادگیری آنها بالاست. پودل ها برای نگهداری در منزل کیس های مناسبی به شمار می آیند.

سگ خانگی لوچن

نژاد لوچن، سگ خانگی بسیار کوچک و در سایز مینیاتوری است. بسیار فعال و پرجنب و جوش است و رفتار اجتماعی مطلوبی دارد. مهمترین مشکل این نوع سگ ها ریزش موی زیاد است که در صورت نادیده گرفتن این مسئله، می تواند گزینه ای عالی برای نگهداری در منزل محسوب شود.

سگ خانگی بولداگ

بولداگ ها سگ های نسبتا” کوچکی هستند که بیشتر اوقات تمایل به استراحت دارند. برای کسانی که فرصت کافی جهت به گردش بردن حیوان ندارند، بولداگ گزینه ای مناسب است.

گریفون بروکسلی

گریفون بروکسلی یکی از سگ های کوچک خانگی است که بسیار مهربان و بازیگوش است. به دلیل جنب و جوش زیاد و امکان خرابکاری، تنها گذاشتن او در خانه توصیه نمی شود.

بیچون فرایز

نژاد بیچون فرایز با ظاهری عروسکی جزء محبوب ترین و جذاب ترین سگ های کوچک خانگی محسوب می شود . با این وجود دارای انرژی بالایی است و نیاز به گردش منظم دارد.

یورکشایر تریر

نژاد یورکشایر تریر از انواع سگ های کوچک خانگی وفادار و باهوش است. ریزش موی بسیار کمی دارد و برای کسانی که به این مسئله حساسیت دارند، گزینه مناسبی محسوب می شود. این نوع سگ ها بسیار مهربانند و احساس صاحبان خود را به خوبی درک می کنند.

کینگ چارلز اسپانیل

نژاد کینگ چارلز اسپانیل از انواع سگ های کوچک خانگی، علاقه زیادی به نوازش و در آغوش گرفته شدن دارد. پس برای افراد پرمشغله که توانایی ابراز توجه کافی به حیوان را ندارند، کیس مناسبی نمی باشد.

کاتن دتویلیر

کاتن دتویلیر یکی از پرطرفدارترین نژادهای سگ خانگی کوچک است. این نوع سگ با کودکان رفتار دوستانه ای دارد. چنانچه فرصت کافی برای به گردش بردن او ندارید، کافی است اسباب بازیهای مورد علاقه اش را تهیه و در منزل در اختیار او قرار دهید.

پینچر مینیاتوری

نژاد پینچر مینیاتوری از جمله سگ های خانگی کوچک است که در برخورد با غریبه ها مشابه یک دوبرمن در سایز و اندازه کوچک، به صورت تهاجمی عمل می کند. این نژاد برای افرادی که فرزندان خردسال در منزل دارند، گزینه مناسبی نیست.

سگ خانگی مالتیز

مالتیز چشم تیله ای، یکی از جذابترین و دوست داشتنی ترین سگ های خانگی کوچک است که بسیار مهربان و احساساتی می باشد. بنابراین برای کسانی که فرصت کافی جهت توجه به احساسات حیوان را ندارند، کیس مناسبی محسوب نمی شود.

لاسا آپسو

لاسا آپسو سگ خانگی بسیار کوچک 38 سانتی متری است. این نژاد اجتماعی است و خلق و خوی مهربان و آرامی دارد، همچنین با شرایط بسیار سازگار می باشد. در نگهداری و مراقبت از این سگ بایستی به کوتاه کردن منظم موها، مسواک و حمام هفتگی او توجه کافی شود.

جپنیز چین

این نژاد در سایز کوچک و عروسکی توجهات زیادی را به خود جلب نموده است. در مراقبت از او لازم است به حمام کردن، کوتاهی موها و مسواک زدن منظم بسیار توجه شود.

سیلکی تریر

نژاد سیلکی تریر از سگ های خانگی کوچک، به راحتی با افراد و کودکان انس می گیرد. پارس کردن گاه و بی گاه سیلکی تریر مسئله ای است که با آموزش به موقع قابل حل می باشد.

سگ خانگی هاوانیز

نژاد هاوانیز یک سگ خانگی کوچک است که رفتار صاحبان خود را به خوبی می آموزد و تقلید می کند. به طور مثال آرام بودن یا پرجنب و جوش بودن را از صاحب خود یاد می گیرد.

داچس هاند

داچس هاند سگ بازیگوش و فعالی است که به دلیل بدن کشیده و پاهای کوتاه به سگ سوسیسی معروف است. این نژاد سگ خانگی کوچک، بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد.

سگ خانگی فاکس تریر

فاکس تریر سگی کوچک و باهوش است که به دلیل ریزش اندک موها نگهداری او در منزل طرفداران زیادی دارد. اگر جنب و جوش و فعالیت فاکس تریر برای شما جذاب است، این نژاد می تواند انتظارات شما را از داشتن یک سگ خانگی دوست داشتنی تأمین نماید.

با توجه به تنوع زیاد سگ های خانگی کوچک، انتخاب مورد مناسب شاید کمی مشکل به نظر بیاید. برای خریداری و پذیرش سرپرستی مورد مناسب با توجه به شرایط خود، با مشاورین ما تماس حاصل فرمائید تا بهترین و مناسب ترین کیس را به شما مشتری گرامی معرفی نمایند.

جهت مشاوره، سفارش کالا یا خدمات، با ما تماس بگیرید: ۰۹۱۹۴۶۷۶۳۸۹

———————————

راه های ارتباطی با اسدی پت

موبایل (آرش اسدی): ۰۹۱۹۴۶۷۶۳۸۹

اینستاگرام: asadipet@

کانال آپارات اسدی پت

کانال یوتوب اسدی پت

——————————–

اشتراک گذاری مطلب: