لوگو اسدی پت

سگ نگهبان

پت شاپ اسدی
آرش اسدی

مدیریت فروشگاه اسدی پت

واردات مستقیم، خرید و فروش انواع نژادهای اصیل سگ و گربه

ارسال زمینی و هوایی انواع نژادهای اصیل سگ و گربه به تمامی نقاط ایران و خارج از کشور

آنچه می خوانید

مقالات مرتبط

آنچه می خوانید

سگ نگهبان

از گذشته تا امروز نژادهای مختلف سگ جهت مقاصد گوناگون به انسان ها خدمت رسانی می کنند. سگ ها به عنوان دوستانی وفادار و مهربان همواره از صاحبان خود در مقابل خطرات و آسیب ها محافظت کرده اند. همین امر باعث شده که سگ ها جایگاه ویژه ای در زندگی انسان ها داشته باشند.

در بین نژادهای مختلف، سگ های نگهبان جهت محافظت از صاحبان خود و اماکن متعلق به آنها نگهداری و به کار گرفته می شوند. سگ نگهبان دارای خصوصیات و خلق و خوی خاصی است که به واسطه آن در مقابل هر غریبه ای که قصد آسیب رساندن به صاحبش را داشته باشد، واکنش سریع و تهاجمی نشان خواهد داد. این نوع سگ ها گاهی حتی با به خطر انداختن جان خود مدافع جان و مال صاحبانشان بوده و آنها را از خطرات مصون می دارند.

معمولا” سگ هایی با جثه بزرگ، شجاع، جسور، قوی و دارای قابلیت آموزش و واکنش سریع، به عنوان سگ نگهبان انتخاب می شوند. این سگ ها برای محافظت از اماکن و ساختمان هایی که نیاز به نگهبانی دارند، به کار گرفته می شوند. سگ های نگهبان در محافظت از باغ ها، ویلاها، اماکن اداری و تجاری، منازل و تمام ساختمان ها و فضاهایی که نیاز به محافظت دارند، با صاحبان خود همکاری می کنند.

در خرید سگ های نگهبان برخی ملاک ها از قبیل جثه سگ، میزان قدرت، سرعت عمل و سطح هوشمندی او در شناسایی افراد غریبه و مهاجم، حائز اهمیت است. بنابراین اگر تمایل به خرید سگ نگهبان دارید، در ابتدا بایستی اولویت ها و انتظارات خود را از خرید سگ نگهبان تعیین نمائید.

انواع سگ نگهبان

سگ های نگهبان دارای نژادها و خصوصیات مختلف و متفاوتی هستند. در اینجا به برخی از نژادهای سگ نگهبان و ویژگی های آنها اشاره می کنیم:

سگ بول ماستیف

نژاد بول ماستیف بسیار وفادار است، قدرت بدنی بالایی دارد و از صاحب خود و خانواده و آشنایان معرفی شده، به خوبی محافظت می کند. در واقع می توان این سگ را یک نگهبان ذاتی نامید، زیرا استعداد بالقوه ای در تشخیص خطر و واکنش به موقع دارد. این سگ شجاع به علت فیزیک قوی، هیچ حریفی ندارد. هرچند این سگ در مقابل افراد غریبه ای که قصد صدمه رساندن به صاحبانش را دارند، تهاجمی عمل می کند، اما در مقابل صاحبش و خانواده ایشان بسیار باوقار، آرام و مهربان است.

سگ باکسر

این سگ نگهبان با جثه ای بزرگ و قوی، بسیار پرانرژی و فعال است. باکسر نسبت به صاحب خود بسیار وفادار می باشد و در مقابل هر گونه خطری از ایشان دفاع می کند. ویژگی ممتاز این سگ، حس بویایی قوی او می باشد. اگر تربیت او تخصصی و تحت نظر مربی سگ نگهبان باشد، جهت محافظت از کودکان و خانواده صاحبش، سگی ایده ال محسوب می شود. باکسر علاوه بر اینکه به عنوان سگ نگهبان شناخته می شود، در همراهی افراد و سگ نگهبانمحافظت از گله نیز می تواند نقش مهمی داشته باشد.

سگ دوبرمن

یکی از نژادهای پرطرفدار در ایران، سگ نگهبان دوبرمن است. این سگ در حفاظت و نگهبانی هیچ همتایی ندارد و در محافظت از اشیاء، اماکن و جان صاحبانش، عالی عمل می کند. این سگ باهوش به مجرم نزدیک شده و با سرعت عمل بالای خود او را غافلگیر می کند. دوبرمن جذاب همان قدر که در مقابل متجاوزین تهاجمی عمل می کند، با صاحب خود، خانواده ایشان و آشنایان معرفی شده، آرام، مهربان و صمیمی است.

سگ نگهبان سرابی

سگ سرابی مشهورترین نژاد سگ نگهبان ایرانی است. به دلیل جثه بسیار بزرگ و قدرتمند، این سگ از محبوبیت بالایی در دنیا برخوردار است. سگ سرابی در محافظت از دام ها نیز بی نظیر است، در نتیجه به سگ گله نیز شهرت دارد. اصالت این سگ عظیم الجثه و خارق العاده به شهر سراب برمی گردد، اما در خارج از ایران با نام ماستیف ایرانی شناخته می شود. اگر تمایل به خرید سگ سرابی دارید، بهتر است انتخاب خود را از توله های سرابی انجام دهید، زیرا در بزرگسالی آموزش آنها بسیار مشکل است.

سگ روتوایر

نژاد روتوایر در حالی که فوق العاده باهوش و نسبت به صاحبان خود وفادار است، در مقابل متجاوزین و مجرمان بسیار بی رحمانه عمل می کند. از این سگ سیاه به عنوان سگ گله یا نگهبان خانه استفاده می شود. روتوایلر سگی مهربان و دوست داشتنی است، اما مجرمین و متجاوزین در مقابل او هیچ شانسی ندارند.

سگ کوموندور

برخلاف ظاهر جذاب، فانتزی و دوست داشتنی کوموندور، این سگ از دسته سگ های نگهبان محسوب می شود. کوموندور سگی وفادار، پرجنب و جوش و بسیار باهوش است و اگر تحت تربیت صحیح قرار گیرد، می تواند به عنوان یک سگ نگهبان حرفه ای عمل کند.

سگ ژرمن شپرد

از نمونه سگ های عالی نگهبان می توان سگ ژرمن شپرد را نام برد. این زیبای دوست داشتنی در مواقع عادی، شاد، پرجنب و جوش و فوق العاده مهربان است. اما در مواجهه با خطر و محافظت از صاحبان خود و اموال و اماکن آنها، بسیار جدی و قاطع عمل می کند. لازم است بدانیم این سگ علی رغم جسارت و قدرت بدنی بالا، روحیه بسیار حساسی دارد و در صورت بی توجهی، شادابی و نشاط خود را از دست می دهد.

سگ رودسین ریجبک

نژاد رودسین ریجبک یک سگ نگهبان بسیار مهربان و احساساتی محسوب می شود. این سگ برای مناطق و محیط های باز و وسیع مناسب است. جهت به کارگیری این نژاد به عنوان سگ نگهبان، لازم است او تحت آموزش های تخصصی و حرفه ای قرار گیرد.

سگ پولی نگهبان

این سگ جذاب فوق العاده باهوش و حساس، در صورتی که تحت آموزش های تخصصی قرار گیرد، می تواند به عنوان سگ نگهبان به کار گرفته شود. البته با وجود شخصیت مستقل و آزاد او تربیت این سگ کمی چالش برانگیز به نظر می رسد.

سگ کوواس نگهبان

سگ کوواس یک نژاد زیبای مجارستانی است که از قدرت بسیار بالایی برخوردار است و در حفاظت از صاحب خود و خانواده ایشان بسیار عالی عمل می کند.

سگ گریت دین

گریت دین یک سگ نگهبان باوقار و مهربان از نسل سگ های سرابی، با جثه ای بزرگ و قوی، بسیار مورد توجه می باشد. هزینه های نگهداری این سگ بالاست و همچنین نیاز به فضایی بزرگ برای زندگی دارد. بنابراین اگر تمایل به خرید این نژاد دارید، بایستی از شرایط مالی و فضای بزرگ و مناسبی برای زندگی او برخوردار باشید.

سگ کن کورسو

کن کورسو سگ نگهبان نژاد ایتالیایی است که بسیار باهوش و متین است. این سگ در صورت تربیت صحیح به نگهبانی فوق العاده قدرتمند برای شما تبدیل خواهد شد. همچنین با آموزش های مناسب می تواند با افراد و سگ های دیگر رفتاری ملایم و دوستانه داشته باشد.

سگ استافورد شایر

این نوع از نژاد سگ نگهبان به بولداگ امریکایی شبیه است. آموزش تخصصی او جهت نگهبانی بایستی از توله گی آغاز شود، زیرا روحیه بسیار تهاجمی دارد و در بزرگسالی به سختی تربیت پذیر می باشد. اما در صورت تربیت حرفه ای و به موقع، می تواند به عنوان یک سگ نگهبان، عالی عمل کند.

سگ نگهبان آکیتا

آکیتا یک سگ نگهبان ژاپنی است که ظاهری جذاب و دوست داشتنی دارد و در ژاپن به عنوان نماد خوشبختی بسیار مورد توجه می باشد. تربیت این سگ نیز باید از دوران توله گی شروع گردد و به طور منظم ادامه یابد تا رفتارهای تهاجمی او کمتر شود. در صورت تربیت صحیح و به موقع، آکیتا نیز یک سگ نگهبان عالی محسوب می شود.

از آنجا که سگ های نگهبان دارای نژاد و خلقیات مختلفی هستند، انتخاب یک سگ نگهبان متناسب با شرایط، نیازمند کسب اطلاعات و آشنایی با روحیات و رفتار سگ ها می باشد. لازم است سگ های نگهبان آموزش های لازم را جهت محافظت از فضاها و افراد طی کرده باشند. برای مشاوره درباره خرید بهترین و مناسب ترین کیس با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

جهت مشاوره، سفارش کالا یا خدمات، با ما تماس بگیرید: ۰۹۱۹۴۶۷۶۳۸۹

———————————

راه های ارتباطی با اسدی پت

موبایل (آرش اسدی): ۰۹۱۹۴۶۷۶۳۸۹

اینستاگرام: asadipet@

کانال آپارات اسدی پت

کانال یوتوب اسدی پت

——————————–

اشتراک گذاری مطلب: